INNOWACYJNOŚĆ, DESIGN, BEZPIECZEŃSTWO

Okucia


Nowy system ryglowania grzybkami ośmiokątnymi

ActivPilot to innowacyjny system oparty na jednym elemencie ryglującym – ośmiokątnym trzpieniu w kształcie grzybka współpracującym ze wszystkimi zaczepami. Podniesienie standardu bezpieczeństwa polega na wymianie kilku zaczepów standardowych na antywłamaniowe.

Dzięki dużym tolerancjom wymiarów luzu wrębowego okucie activPilot może być stosowane w różnych systemach profili i oknach o różnej wielkości. Prosta ręczna regulacja docisku skrzydła do ościeżnicy oraz równomierny rozkład sił działających na okucie to kolejne atuty podnoszące jego jakość.


Funkcje dodatkowe

Wiele elementów okucia activPilot łączy w sobie dwie lub więcej funkcji, nie wymagając przy tym specjalnych części ramowych. Wykorzystane zostają tradycyjne zaczepy, które spełniają funkcję ryglującą i jednocześnie współpracują z elementami dodatkowymi. Tak skonstruowana jest na przykład blokada obrotu klamki z wślizgiem (element dwufunkcyjny DFE) oraz element wielofunkcyjny, który dodatkowo pełni rolę zatrzasku balkonowego. ActivPilot może być wyposażony w funkcję wielostopniowego uchyłu MSL OS, który pozwala na regulowanie uchyłu w 5 pozycjach. Funkcja ta pozwala dostosować odpowiednio wentylację, nie narażając nas na dodatkową utratę ciepła.