Komfort, bezpieczeństwo i nowoczesny design.

LIVING MD CLASSIC

Indywidualny styl domu

Wysoko energooszczędne okna Schüco LIVING MD CLASSIC można swobodnie kształtować w zależności od indywidualnych wymagań i preferencji dzięki bogatej ofercie profili, szyb i akcesoriów systemowych.

Oszczędność i ekologia

Siedem zamkniętych komór powietrznych wewnątrz profili okiennych zapewnia bardzo wysoką izolacyjność cieplną, która była jak dotąd nieosiągalna bez zastosowania dodatkowych, kosztownych rozwiązań. Dzięki wymianie starych okien na energooszczędne okna LIVING MD CLASSIC dotychczasowe zużycie energii można obniżyć co najmniej o 29%. W typowym domu jednorodzinnym pozwala to zaoszczędzić ok. 1 226 litrów oleju opałowego i obniżyć szkodliwą emisję CO2 do atmosfery aż o blisko 4 tony w skali roku. Trzy niezależne płaszczyzny uszczelnienia sprawiają, że energooszczędne okna LIVING MD CLASSIC doskonale chronią również przed hałasem i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Bardzo wysoka izolacyjność cieplna jest gwarantem komfortowego samopoczucia. Nawet podczas najbardziej surowej zimy tempera tura na wewnętrznej powierzchni profili nie spada odczuwalnie poniżej temperatury w pomieszczeniu. Dzięki nowoczesnej technologii okna LIVING MD CLASSIC eliminują problem przeciągów i skraplania wody na powierzchni okiennej.

Okna bez kompromisów

Wysoka wytrzymałość materiału, z którego wykonano energooszczędne okna LIVING MD CLASSIC, nie jest jedyną zaletą tego systemu. Doskonałe własności termoizolacyjne nie wpływają negatywnie na wygląd okien. Profile ram pozostają eleganckie i wąskie, dzięki czemu przez okna wpada znacznie więcej światła. Wysoko energooszczędne okna LIVING MD CLASSIC zapewniają możliwość projektowania przestrzennych, wypełnionych światłem wnętrz, tak modnych zwłaszcza we współczesnym budownictwie.

LIVING MD CLASSIC 82
 

- System 7-komorowy, trójuszczelkowy o głębokości zabudowy 82 mm z szerokim 82 mm, prostym skrzydłem

- Listwa przyszybowa klasyczna

- Dostępna wersja z jednolicie szarym korpusem, zapewniająca harmonijny wygląd stolarki, zwłaszcza w przypadku oklein szarych

- Dwukomorowa szara lub czarna oraz termozgrzewalna uszczelka z tworzywa EPDM

- Pakiet szybowy 4/18/4/18/4 z innowacyjną ciepłą ramką Swisspacer Advance o współczynniku Ug=0,5 W/m2K

- 2-punktowe zabezpieczenie antywyważeniowe w każdym skrzydle okiennym (w zależności od funkcji i wymiaru skrzydła) plus mikrowentylacja i blokada błędnego położenia klamki z podnośnikiem skrzydła

- Klamki Schüco Acustik w kolorze białym lub w kolorze starego złota czy tytan do okien w okleinie obustronnej

- Profil wypełniający rowek w podstawie ramy zapewniający ochronę przed brudem i ułatwiający pielęgnację okna

- 4-komorowa listwa podokienna (montażowa) z uszczelką gwarantująca bezpieczny transport i ułatwiająca montaż parapetów

- Wzmocnienia stalowe o grubości 1,5-2,0 mm (w zależności od konstrukcji)

- Kotwy montażowe systemowe o grubości 1,5 mm